Psychologia
Psychologia życia – psychologia śmierci. Chłopom odbiło! Nie odbiłoby im, gdyby polowali na bizony. Wsiada taki do samochodu i jedzie do pobliskiego sklepu po zapałki. Wraca i autorytatywnym tonem robi wykład na wyższe tematy polityczne do pleców swojej żony, która akurat nachylona przed zlewozmywakiem, w pocie czoła myje garnki. Zasiada w końcu w fotelu marząc o tej pani z przeciwka, która nosi za krótkie spódniczki, a jak nie o tej pani to o prawdziwej, męskiej wojnie. Odsuwa na bok pełną zgrozy myśl o zanikaniu, może nawet odpadaniu nieużywanych organów, o czym przeczytał w gazecie, i zasypia.
Fatum
Szaleństwo niszczenia przetoczyło się przez świat. Spójrz na świat reżyserze tego scenariusza: wyniszczone państwa, zbombardowane miasta, zaminowane tereny, podupadłe gospodarki, uchodźcy… W którym momencie zatrzymać się w tym dziele wyniszczania? A po co się zatrzymywać, skoro już tak wiele zostało zrujnowane, że co to za różnica. Walka z tym szaleństwem to jak walka z żywiołem przyrody, Z tornado nie da się przecież wygrać. Co ja powiem i napiszę, to i tak wszystko jedno wobec tego żywiołu, jakim jest namiętność do śmierci.

Matrix
Dopiero teraz można podjąć się oceny komunizmu. Teraz gdy widać już różnice między komunizmem a kapitalizmem i między rządami Rosjan a rządami Stanów Zjednoczonych. Źle się stało, że ludzi do przemian ustrojowych porwano prostymi hasłami propagandowymi. Demonstrowali chęć przemian, a pojmowali sprawy tak płytko jak dyktowały owe hasła. Dziś mnóstwo ludzi żałuje, że utracili to co mieli za komuny. Żałują, że przyłożyli rękę do tych przemian. Tymi prostymi, wręcz prostackimi hasłami zostali oszukani. Przemiany w skali tak ogromnej, bo aż globalnej, powinny zostać przeprowadzone nie na zasadzie zrywu mas, sterowania emocjami, lecz rozmyślnie, wręcz naukowo. Niestety Zachód, zwłaszcza USA, ma styl wiecowo-balonikowy. Ogłoszono po dyktatorsku, że komunizm jest zbrodniczy, uruchomiono gigantyczną strategię i wszelkie dobro wypracowane podczas tego nowatorskiego ustroju, jakim był komunizm, pogrzebano. Cofnęliśmy się do czasów, gdy pod bramami kapitalistów biedota wyczekiwała na łaskę zatrudnienia przez PANÓW kapitalistów. Czyli wszyscy ci, którzy usiłowali zaradzić tragedii bezrobocia i wypracować inny, lepszy, bardziej sprawiedliwy ustrój, byli tylko durniami? Czyli całą historię wielowiekowej walki robotników o ludzkie prawa należy wyrzucić na śmietnik?
Cofnęliśmy się nawet do niewolnictwa, bo oto wymaga się od nas ślepego, bezwzględnego posłuszeństwa wobec amerykańskiej strategii i metod, rzekomo koniecznych dla ratowania świata przed Rosjanami. Bo oto w międzyczasie wmówiono całemu światu, że Rosja to zagrażające światu zło. Biada temu, kto jest innego zdania. Od pół wieku zmusza się nas do lojalności i dyscypliny wobec, a to antykomunizmu, a to antyterroryzmu i ostatnio wobec amerykańskiego punktu widzenia na operację Rosji na Ukrainie. Przez pół wieku żyjemy jak w szalonym Matrixie. Pół wieku!!
Mam pytanie
Czy Guantanamo i Abu Ghurajb to terror czy antyterror?

„Paradoks wojny” – WYŻSZA SZKOŁA OFICERSKA WOJSK LĄDOWYCH im. gen. Tadeusza Kościuszki
Mądra filozofia na dziś – Jan Jakub Rousseau [ur. 28 czerwca 1712 r.]:
Rousseau chce pokazać, że na swojej drodze rozwoju ludzie popełnili błędy, dlatego teraz są nękani przez różnego rodzaju nieszczęścia, w tym wojny. Jan Jakub Rousseau jest przekonany, że jedyną drogą do naprawienia złych relacji społecznych jest dotarcie do tego, co w człowieku najlepsze – jego naturalnej dobroci. Nawet, jeżeli jest to utopijny pomysł, to ma on dać nadzieję na poprawę sytuacji, tak jakby Rousseau mówił: człowieku – z natury jesteś dobry i wolny, odrzuć te elementy cywilizacji, które cię niewolą i unieszczęśliwiają, a znowu będziesz żyć w harmonii z samym sobą i z innymi.
Społeczeństwo a wojna. Paradoks wojny we współczesnym ładzie międzynarodowym”
/…/
Jan Jakub Rousseau jest przekonany, że w celu rozwiązania wszelkich konfliktów ludzie powinni odwołać się do swojej pierwotnej, integralnej z ich naturą dobroci i empatii. Rousseau wskazuje również kierunek reform ekonomicznych i politycznych: konflikty wewnątrz państwa rozwiązałaby bardziej sprawiedliwa dystrybucja dóbr oraz system polityczny, w którym nie ma miejsca na uprzywilejowane kasty, wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Co do konfliktów zewnętrznych, Rousseau przedstawia wizję relacji międzynarodowych opartych na braku zależności pomiędzy państwami. Genewczyk jest przekonany, że nie byłoby konfliktów między ludźmi gdyby nie byli od siebie zależni i to samo dotyczy relacji międzynarodowych. Rousseau podkreśla, że dobrze rządzone państwo jest samowystarczalne.
Katastrofa gospodarcza – literatura
Losy polskiego przemysłu.
Fakty przeciwko kłamstwom. Kto zbudował, a kto zburzył.
Polska po 1989 r. doświadczyła katastrofy przemysłowej.
Gdyby nie masowa likwidacja przemysłu po 1989 roku, dziś zarabialibyśmy o 1/3 więcej.
Co się stało z polskim przemysłem?
Polskie firmy sprzedane inwestorom zagranicznym. Lista z podziałem na branże
100 polskich firm na 100 lat niepodległości
„Zakłady przemysłowe zlikwidowane po 1989” – wyszukiwarka Google
9 maja Dzień Zwycięstwa 2022

Masakra
Przydałby się jakiś zespół, który oszacowałby szkody wyrządzone Polsce w okresie od antykomunistycznego przełomu do dziś. Nie są to szkody jak na wojnie, widoczne na pierwszy rzut oka. W skład takiego zespołu powinni wchodzić znawcy tacy jak: filozofowie, socjolodzy, psychologowie, ekonomiści oraz wojskowi, zwłaszcza posiadający wiedzę na temat szczególnego rodzaju wojny, jakim jest wojna hybrydowa. Szkody wyrządzone Polsce nie ograniczają się do strat materialnych. Są to bowiem także szkody wyrządzone polskiej mentalności, kulturze, nauce, tradycjom, zwyczajom itd. Nasz kraj został zbombardowany, ale inaczej. Zduszono naszą osobowość narodową. Narzucono nam wzorce obce, wypracowano jakąś nawydziwianą osobowość. Nie oszczędzono i nie uszanowano specyfiki poszczególnych grup społecznych takich jak: rzemieślnicy, nauczyciele, naukowcy, lekarze itp. Masakra!

Oświadczenie
Jednym z powodów powstania mojego blogu były przekłamania na mój temat, z którymi chciałam się definitywnie rozprawić. Ostatecznie, na dzień dzisiejszy wypracowałam sobie wniosek, że Amerykanie powinni stanąć przed stosownym trybunałem w mojej sprawie.
Kabaret OT.TO – Zasmażka [2009 r.]
Kabaret OT.TO – Zasmażka (HD)
